Malzeme Bilgisi

Ürünlerimizi birçoğu elyaf ve polyester karışımı olan fiberdir. Bu malzeme doğa şartlarına ve darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Beton malzemenin aksine taşınması kolay ve hafiftir. Fiber malzemeyi çok uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. İstenildiği taktirde çim zeminde, malzemlerin ayaklarına demir konstriksiyon yapıldıktan sonra toprağa gömülerek çalınmaya karşı güvenliği sağlanır. Beton zeminde ise ürünün ayağına takılan lama demiri ile matkapla delinip dübel ile vidalanır.

 

Promit ürünler daha detaylı ve ince hatlı ürünlerdir. Polyester ve kalsit toz karışımının çalkanarak üretimi ile gerçekleştirilir. Bu ürünlerde dış mekan kullanımına uygun ve hafif ürünlerdir.

 

Beton ürünlerimizin ham maddesi beyaz çimento, mermer tozu ve 03 mozaiktir. Dayanıklılığını arttırmak için üretim aşamasında iç kısmı demir ile işlenir. Beton ürünler fiber ürünlere göre daha ağır ve ekonomiktir.

 

Alçı;ekonomik ,hafif ve kolay taşınabilir bir üründür. Kış şartlarına çok dayanıklı bir malzeme olmaması nedeni ile kışın dış mekanda bırakılmaması tavsiye edilir. Darbelere karşı dayanıklılığı düşüktür ve kolay kırılabilir.

 

Elyaf; alçı malzemenin üzeri polyester ve elyaf ile işlendiğinde, dış etkenlere daha dayanıklı bir malzeme olur. Kış aylarında bahçenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.